W cieniu Deimosa

"In the Shadow of Deimos" autorstwa Jane Killick, to pierwsza książka, której fabuła rozgrywa się w świecie stworzonym dla gier "Terraformacja Marsa".

Spiritus movens tego wydania jest Asmodee Entertainment, które za pośrednictwem swojego wydawnictwa Aconyte podpisało wieloletni kontrakt z FryxGames, właścicielem tytułu "Terraformacja Marsa" w celu tworzenia serii nowel opartych na motywach znanych z gry. Terraformacja Marsa obecnie sytuuje się na miejscu 4 na liście najlepszych gier wszechczasów prowadzonej przez Boardgamegeek.com. Do tej pory została przetłumaczona na 25 języków i doczekała się licznych dodatków i rozszerzeń, a teraz również książki - pierwszej z zapowiadanej serii.

"Jesteśmy wielkimi fanami serii "Terraformacja Marsa" i nie możemy się doczekać, by tworzyć opowieści sci-fi o przygodach i odkryciach w tym ekscytującym świecie. Na Ziemi mamy swoje problemy, więc te opowiadania przyniosą oczekiwaną odskocznię do zupełnie innego świata" - powiedział wydawca Aconyte, Marc Gascoigne.

"Terraformacja Marsa to gra o wielkich innowacyjnych konceptach, które, wdrażane w nieprzyjaznym środowisku obcej planety, przekształcają ją w żyjącą, oddychającą biosferę, gdzie rozwija się ludzka cywilizacja. Z wielką ciekawością czekamy, kiedy niektóre z tych pomysłów staną się podstawą inspirujących historii. Mamy nadzieję, że te nowele tchną w ludzi marzenia o Marsie i przyszłych odkryciach dokonanych podczas misji załogowych" - powiedział twórca serii, Enoch Fryxelius.

Kolejne kilka tytułów jest już w planach, a "In the Shadow of Deimos" w wersji oryginalnej (tłumaczenia póki co nie ma) można nabyć np. w postaci e-booka. Nie zdradzając zbyt wiele możemy powiedzieć, że dzieje się dużo i szybko: akcja rozpoczyna się upadkiem asteroidy, a potem napięcie narasta...

Żródło: https://aconytebooks.com/news/aconyte-books-and-fryxgames-collaborate-to-publish-terraforming-mars-novels/