Istanbul Big Box - gra planszowa

(1)
  • Istanbul Big Box
  • Istanbul Big Box Producent Rebel
  • Ilość graczy:2-5 graczy
  • Minimalny wiek: od 9 lat
  • Czas gry:1,5 godz.
Cena: 219,95 zł + wysyłka 8,99 zł

Dostarczymy w 2 dni robocze
Śpiesz się, to ostatni egzemplarz!

W magazynie, wysyłka w ciągu 24 godzin

Opis
Dane techniczne

Gra Instabul Big Box to klasyczna gra ekonomiczna, w której od 2 do 5 uczestników w wieku od 10 lat wzwyż wciela się w tureckich kupców, nabywających tanio, a  sprzedających drogo towary na słynnym Wielkim Bazarze w Stambule. Gra została nagrodzona w 2014 r. tytułem Zaawansowanej Gry Roku (Kennerspiel des Jahres).

Zasady są proste. Zgromadzone środki lokujemy w błyszczących rubinach, a kto pierwszy zgromadzi pięć szlachetnych kamieni (sześć w grze dwuosobowej) wygrywa. Dojście do bogactwa zajmuje zwykle około godziny.

Gra toczy się na planszy, którą układamy z 16 kafli przedstawiających lokacje w mieście, takie jak skład przypraw, targ, meczet, pałac sułtana czy herbaciarnia. Każda lokacja ma swoje unikalne własności i można w nich wykonać im tylko właściwe działania: kupić / sprzedać dobra, załatwić urzędowe sprawy, odwiedzić jubilera, zagrać w hazardową grę… To, że za każdym razem lokacje można rozłożyć inaczej, sprawia, że żadne dwie rozgrywki nie będą takie same.

Każdy kupiec zaczyna grę posiadając czterech pomocników. Za każdym przemieszczeniem po planszy o jedno lub dwa pola, jeden pomocnik zostaje na swoim miejscu. Co wtedy?

Bez pomocnika, sam kupiec jest bezradny i nie może załatwić żadnego zyskownego interesu. Musi wtedy wrócić na pole, na którym pomocnik oczekuje na jego powrót i zabrać go ze sobą. Sprawia to, że każdy ruch wymaga sporego namysłu.

Big Box to zbiorcze wydanie zawierające podstawową grę oraz dwa dodatki: Mokka & Bakszysz i Listy & Pieczęcie.

Dane techniczne

Wersja językowa Polska (PL)
Waga 2.18 kg
Wydawca Rebel

Te planszówki mogą Cię zainteresować: