Gry planszowe fantasy

Gry

Wiek

Minimalna liczba graczy

Cena

Nie ma to jak wieczór gier z przyjaciółmi — a gry planszowe fantasy to doskonały sposób, by taki wieczór rozpocząć, zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej nie grałeś. Wiele z nich zawiera zasady, które nie są zbyt trudne do przestrzegania, a jednocześnie stanowią wyzwanie nawet dla doświadczonych graczy. Ponadto większość z nich ma w sobie jakiś element strategii, który pozwoli na przyjemną i emocjonującą rywalizację. Ale decyzja, które gry fantasy wybrać, może być trochę skomplikowana.

Kooperacyjne czy rywalizacyjne? Strategiczne, czy przygodowe? Planszówki różnią się też poziomem złożoności rozgrywki. Niektóre tytuły nadają się jako wprowadzenie do świata gier planszowych, podczas gdy inne wymagają niemalże ukończenia studiów z fantastyki, aby w pełni zrozumieć ich fabułę. Jednak niezależnie od tego, czy grasz w gronie doświadczonych graczy, ekspertów od świata Tolkiena, czy też wraz z przyjaciółmi stawiacie dopiero pierwsze kroki w świecie planszówek, znajdzie się tytuł odpowiedni dla całej Waszej paczki.

W świecie planszówek jest kilka gier, które naprawdę wyróżniają się spośród reszty - częściowo ze względu na unikalną tematykę, ale również regrywalność. Wiele z nich ma już swoje lata, ale z tymi tytułami jest jak z dobrym winem - czas jedynie przydaje im atrakcyjności i popularności. Można powiedzieć, że z wyborem gry planszowej jest jak z wyborem filmu — nigdy nie pomylisz się z klasykiem!

Talisman: Magia i Miecz to świetny sposób na rozpoczęcie planszowej przygody. A może grałeś w Talisman piętnaście lat temu? Jeśli tak, po latach na pewno zobaczysz nowe strategie graczy podczas gry i wciągną Cię zupełnie nowe historie. Zasady gry są dość proste, więc nawet bardzo początkujący nie będzie miał problemu z ustaleniem, co dalej. A ponieważ wszyscy grają razem, będzie wiele okazji do omawiania strategii i uczenia się od siebie nawzajem.

Jeżeli stawiasz na nowoczesność, Descent II będzie dobrym wyborem. Ta gra należy do nowego gatunku planszówek hybrydowych, w których plansza jest uzupełnieniem historii snutej przez komputerowego "mistrza podziemi" - czyli specjalne oprogramowanie, które będzie prowadzić Waszą historię poprzez całą kampanię i dbać, by każda rozgrywka była odmienna od poprzednich. Na podobnych zasadach oparta jest "Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie".

A może wolicie wrócić "do korzeni" i - jak w latach 80-tych - zanurzyć się w świecie prawdziwego role-playing? Jeśli tak, "Advanced Dungeons & Dragons: Starter Set" będzie najlepszym wprowadzeniem. Jest to jednocześnie jedna z najlepiej rozpisanych przygód AD&D.

Najlepsze gry planszowe fantasy są wciągające i angażujące dostatecznie, by rozgrywka za każdym razem była nowym wyzwaniem, a jednocześnie o takim poziomie trudności, by gra była przyjemna i nie zniechęcała. Są to gry, w których uczestnicy wysyłają swoich bohaterów na przygody, misje najwyższej wagi, eksplorują tajemnicze lochy i jaskinie zasiedlone przez dziwne i złowieszcze stwory...

Czy chcesz:

  • zebrać drużynę śmiałków, każdego z innymi cechami i umiejętnościami,
  • zanurzyć się w nieznany, tajemniczy i grożny świat podziemnych lochów, pełnych potworów, pułapek i skarbów,
  • zmierzyć się ze swoim przeznaczeniem i pokonać straszliwego przeciwnika?


Jeżeli brzmi to jak muzyka dla Twoich uszu - idealnie! Na naszej liście znajdziesz tytuły, które przeniosą Cię prosto do Twojego wymarzonego świata fantasy.